خبرنگاران چهار مورد جدید ویروس کرونای انگلیسی در استان مرکزی شناسایی شد

به گزارش وبلاگ تورهای استانبول، اراک - خبرنگاران - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: چهار مورد جدید ویروس کرونای انگلیسی در استان مرکزی شناسایی شد و تعداد افراد آلوده به این ویروس به پنج نفر رسید.

خبرنگاران چهار مورد جدید ویروس کرونای انگلیسی در استان مرکزی شناسایی شد

دکتر سید محمد جمالیان چهارشنبه شب در گفت و گو با وبلاگ تورهای استانبول اضافه نمود: سه مورد از موارد جدید در شهر اراک شناسایی شده که این افراد از نزدیکان فردی هستند که روز گذشته کرونای انگلیسی وی محرز شده بود.

وی بیان نمود: یک مورد جدید دیگر نیز که امروز شناسایی شد، مربوطه به شهرستان تفرش است که چند روز گذشته در یک آیین عروسی در تهران شرکت نموده بود.

دکتر جمالیان بیان کرد: با وجود تاکیدهای زیاد مبنی بر شرکت نکردن افراد در آیین های مختلف عروسی و عزا، اما جای تأسف دارد که شمار زیادی از مردم در این مجالس شرکت می نمایند و به توصیه های بهداشتی توجه ندارند.

وی گفت: توجه نکردن مردم به توصیه های بهداشتی و ساده انگاری این ویروس وحشی سبب شیوع نوع جهش یافته آن خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اضافه نمود: نوع جهش یافته کرونا موسوم به انگلیسی با میزان سرایت بالاتر و کمون کمتر و میزان مرگ و میر بالاتر همراه است و تا زمانی که جامعه واکسینه نگردد، این ویروس دچار جهش می گردد.

دکتر جمالیان گفت: تنها راه مقابله با ویروس جهش یافته کرونا، رعایت دقیق تر پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و حضور پیدا نکردن در تجمعات و دورهمی ها است.

وی توضیح داد: اگر شرایط به همین منوال باشد روزهای سخت و نفس گیری در پیش است بنابر این انتظار است مردم در روزهای پایانی سال به هیچ عنوان در شلوغی بازارها حضور پیدا ننمایند و نوروز پیش رو را به عزا مبدل ننمایند.

اولین فرد مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی در استان مرکزی روز گذشته (سه شنبه) شناسایی و تعیین شد این فرد سابقه سفر به استان خوزستان را داشته است.

نخستین مورد ویروس کرونا در استان مرکزی، اول اسفندماه پارسال در اراک به ثبت رسید.

بر اساس اعلام سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یک میلیون و 598 هزار و 875 نفر تا ششم اسفند 99 در کشور به طور قطعی به بیماری کووید19 مبتلا شده و تعداد جان باختگان این بیماری نیز به 59 هزار و 736 نفر رسیده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران چهار مورد جدید ویروس کرونای انگلیسی در استان مرکزی شناسایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چهار مورد جدید ویروس کرونای انگلیسی در استان مرکزی شناسایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید