همه اخبار و مقاله ها

فناوری لیزر چگونه کیفیت ساخت قطعه را ارتقا می دهد

فناوری لیزر از ظرافت بالایی برخوردار است و به فرآیندی پرکاربرد در بخش های گوناگون زندگی تبدیل شده، به طوری که هر روز بر کاربردهای صنعتی و هنری اش افزوده می گردد.

10 مرداد 1400

کاپیتان آرژانتین: ایران یکی از مدعیان صعود به مراحل نهایی جام جهانی فوتسال است

آنالیز دیدارهای گذشته تیم های ملی فوتسال ایران و آرژانتین نشان می دهد آلبی سلسته پیروزی های بیشتری به دست آورده است.

10 مرداد 1400

شکست رکورد دایی فعلا به تعویق افتاد ، حذف پرتغال، خشم رونالدو!

کریستیانو رونالدو پیروز نشد در این دوره از جام ملت های اروپا از رکورد علی دایی عبور کند و به تنهایی در صدر جدول برترین گلزنان تاریخ فوتبال ملی جهان قرار بگیرد.

9 مرداد 1400

اریکسون: هر روز یک میلیون کاربر تازه به 5G وصل می شوند

اریکسون می گوید سرعت افزایش تعداد کاربران نسل پنجم شبکه های موبایل 1 میلیون کاربر تازه در هر روز است. این سرعت بسیار زیاد و عجیب است و از سرعت توسعه هر کدام از نسل های پیشین شبکه های موبایل بیشتر است.

8 مرداد 1400

تصویب کلیات وام ودیعه مسکن در ستاد کرونا

وزیر راه و شهرسازی از تصویب کلیات تداوم پرداخت وام ودیعه مسکن در ستاد ملی کرونا خبر داد.

7 مرداد 1400

دبیر علمی وبینار بین المللی ادبیات در روزگار کرونا منصوب شد

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، در متن حکم ایوب دهقانکار، مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، خطاب به حمیدرضا نمازی آمده است:

6 مرداد 1400

حمل و نقل سریع و بدون آلودگی با کمک سیستم تازه

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، شرکت هایپرلوپ ترنسپورت تکنولوژیز طرح اولیه از یک سیستم حمل ونقل سریع بار ارائه کرده که می تواند روزانه 2800 کانتینر باری را جابجا کند. هر کانتینر با کمک این سیستم لوله مانند می تواند در چند دقیقه صدها کیلومتر جابجا...

5 مرداد 1400

استقلال فقط در این صورت قهرمان لیگ برتر می گردد

روز گذشته هفته بیست و ششم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران به انتها رسید.

4 مرداد 1400

7 ماده غذایی اصلی که می توانند باعث آکنه شوند

آکنه یکی از مسائل رایج پوستی است که تقریبا 10 درصد از جمعیت کل جهان با آن درگیر هستند. یکی از مهم ترین دلایل ایجاد آکنه، سبک زندگی افراد و رژیم غذایی است. خوردن بعضی غذاها، احتمال ایجاد آکنه را افزایش می دهد. با خبرنگاران مگ همراه باشید تا تعدادی از این...

3 مرداد 1400

صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق راه اندازی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، در راستای ایجاد صندوق های پژوهش و فناوری که به منظور ارائه انواع خدمات مالی به اکوسیستم فناوری و نوآوری ایجاد می شوند، صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق هم به منظور ارائه خدمات مالی به شرکت های صنایع خلاق...

2 مرداد 1400

کره شمالی بدون کیم جونگ اون

نشریه دیپلمات در گزارشی به فرایند تحولات جاری و بحران های مالی و سیاسی کره شمالی پرداخته (مخصوصا مساله قحطی و کمبود مواد غذایی در آن) و در عین حال به آنالیز این موضوع پرداخته که اگر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از قدرت کنار رود و خواهرش کیم یو جونگ، رهبری...

1 مرداد 1400

کوبا، اثربخشی واکسن کرونای آبدالا را بیش از 92 درصد گفت

مقامات بهداشتی در کوبا گفته اند: واکسن کرونا موسوم به آبدالا که ساخته محققان علوم پزشکی در این کشور است پس از تزریق سه دُز، بیش از 92.28 درصد مصونیت ایجاد می کند.

1 مرداد 1400

انگلیس درباره نقدهای جعلی آمازون و گوگل تحقیق می کند

سازمان رقابت و بازارهای انگلیس تحقیقاتی درباره نقدهای جعلی در گوگل و آمازون آغاز کرده و قصد دارد احتمال نقض قوانین حمایت از مصرف کننده از طریق دو شرکت را بررسی کند.

31 تیر 1400

تکنولوژی و عرصه زنانه، آیا تکنولوژی دارای سوگیری های جنسیتی است؟

به گزارش خبرنگاران: مواجهه فمینیسم با تکنولوژی کتابی است به قلم جودی وایسمن که با ترجمه نوشین شاهنده و به همت انتشارات کرگدن وارد بازار نشر شده است. همانطور که از نام کتاب برمی آید رابطه فمینیسم و تکنولوژی در این پژوهش مورد توجه جودی وایسمن بوده است.

30 تیر 1400

وبینار تخصصی UNWTO با موضوع سنجش رضایت محلی ساکنان از گردشگری در دوران کرونا

سازمان جهانی گردشگری قصد دارد وبیناری با موضوع سنجش رضایت محلی ساکنان از گردشگری در دوران کرونا برگزار کند. رفاه جوامع میزبان هنگام سنجش تأثیر گردشگری در سطح مقصد بسیار مهم است. جوامع می توانند از طریق ایجاد مشاغل، افزایش فعالیت های اقتصادی و بهبود...

29 تیر 1400

دو انتصاب در فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، طی جلسه ای با حضور مازیار ناظمی، دبیر و نایب رییس بانوان کمیته جانبازان و معلولان فدراسیون معرفی شدند.

28 تیر 1400

قرار نیست داروخانه ها متادون بفروشند

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: در رویه نو مقرر شده است که تحویل متادون به مراکز ترک اعتیاد به جای معاونت های غذا و دارو، به وسیله داروخانه ها انجام گردد.

27 تیر 1400

تعهد 19 میلیاردی صنایع اسفراین در راستای مسئولیت های اجتماعی

خبرنگاران/خراسان شمالی سه مجتمع عظیم صنعتی شهرستان اسفراین در راستای انجام تعهدات خود در حوزه مسئولیت های اجتماعی، تعهد پرداخت 19 میلیاردی دادند.

26 تیر 1400

استاندارد های حسابرسی در تفریغ بودجه 98 شهرداری رعایت نشده است

خبرگزاری خبرنگاران- نایب رییس کمیسیون برنامه شورا گفت: تفریغ بودجه باید در چارچوب استاندارد های حسابرسی عملکرد مدیریت مقداری و ریالی باشد که متاسفانه نشانی از این وظیفه محوله بر عهده شهرداری دیده نمی شود.

24 تیر 1400

شروع جلسه علنی امروز مجلس

جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به ریاست محمد باقر قالیباف شروع شد.

23 تیر 1400
تعداد: (442)