سلامتی و پزشکی

تحقیقات تازه: مرگ واکسن نزده ها 11 برابر بیشتر از افراد واکسینه است

نتایج یک بررسی تازه نشان می دهد، افراد واکسینه نشده 11 برابر بیشتر از افرادی که کاملاً در برابر ویروس کرونا واکسینه شده اند جان خود را از دست می دهند.

23 شهریور 1400

چگونه استرس را کنار بگذاریم و برای کلاس های آنلاین فرزندمان آماده شویم؟

امسال هم زمزمه های غیرحضوری شدن مدارس به دلیل همه گیری ویروس کرونا به گوش می رسد و بچه ها قرار است برای دومین سال متوالی به آموزش آنلاین مشغول شده و به شکل مجازی در کلاس ها حضور داشته باشند. این موضوع می تواند برای والدین سخت و گاهی استرس زا باشد. این استرس...

17 شهریور 1400

طراحی نانوسامانه ای برای هدفگیری موثر عفونت قارچی

سیستمی با قابلیت تبدیل میکرو به نانوذرات آلبومین برای تحویل دارویی هدفمند به منظور مقابله با عفونت های پیچیده قارچی طراحی و ساخته شد.

13 شهریور 1400

11 تا 19 شهریور ماه هفته پر واکسنی خواهد بود

دستیار وزیر خارجه با اعلام این که 11 تا 19 شهریور ماه هفته پر واکسنی خواهد بود، گفت که فردا (پنجشنبه) 11 شهریور ماه پنج میلیون دُز واکسن فوق برنامه وارد کشور خواهد شد.

12 شهریور 1400

برگزاری کرسی آزاد اندیشی مقابله با کرونا در گلستان

خبرنگاران/گلستان کرسی آزاد اندیشی با موضوع مقابله با کرونا؛ چالش ها و راهکارها به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی گلستان و دانشگاه علوم پزشکی استان امروز دوشنبه 8 شهریورماه به صورت مجازی در گرگان برگزار شد.

10 شهریور 1400

چگونه با پیاده روی وزن کم کنیم؟

با توجه به پژوهش ها، بسیاری از جوانان و میانسالان در درازای هفته به مقدار کافی و مقدار توصیه شده کارشناسان ورزش نمی کنند. البته درست است که امروزه خیلی ها به سراغ انواع گوناگون ورزش و فعالیت بدنی رفته اند، ولی این حجم از فعالیت بدنی کافی نیست و بسیاری...

8 شهریور 1400

از سرقت مکرر کابل های تلفن در اهواز تا گلایه اساتید دانشگاه آزاد از شرایط حقوق

پیام های رسیده در تاریخ پانزدهم خرداد ماه در (صدای مردم) سایت خبرنگاران، در این بسته قابل مشاهده است.

6 شهریور 1400

فوت سه بیمار مبتلا به کرونا در اسدآباد

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد از فوت سه بیمار مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته این شهرستان خبرداد.

5 شهریور 1400

با برترین ایده های دکوراسیون تابستانی حس و حال ویژه ای به خانه خود بدهید!

دکوراسیون تابستانی منزل قطعا برای همه افراد جذابیت خاص خود را دارد. فصل تابستان با گرمای پرشور و انرژی بخش خود به همراه درختان سرسبز خود حس و حال ویژه ای دارد. اگر شما هم می خواهید دکوراسیون منزل خود را متناسب با فصل تابستان کنید، ما برترین ایده ها را...

2 شهریور 1400

حمله در غرب کابل؛ موتر کارمندان اداره آمار هدف نهاده شد

در ادامه تشدید حملات هدفمند در شهر کابل، موتر کارمندان اداره آمار افغانستان هدف انفجار بمب نهاده شد.

29 مرداد 1400

دعوت شهروندان منطقه 14 به پویش روز طبیعت در خانه بمانیم

شهرداری منطقه 14 مرکز از شهروندان دارالمومنین دعوت کرد به پویش روز طبیعت در خانه بمانیم بپیوندند.

28 مرداد 1400

فعالیت تیم های ملی و لیگ های برتر در شرایط قرمز کرونا ممنوع شد

با اعمال محدودیت های تازه در راستای کنترل پیک پنجم کرونا، فعالیت تیم های ملی و لیگ های برتر که تا پیش از این در شرایط قرمز کرونا مجاز بود، تا سرانجام 30 مرداد 1400 ممنوع اعلام شد.

27 مرداد 1400

تقویت داروهای ضدباکتری با گرافن

عفونت های باکتریایی مربوط به ایمپلنت های پزشکی بار سنگینی را بر مراقبت های بهداشتی وارد و رنج بزرگی برای بیماران در سراسر دنیا ایجاد می نماید.

24 مرداد 1400

زندگی روسی، سفر به آلتایی

در جنوب سیبری جایی که روسیه، چین، قزاقستان ومغولستان به هم می رسند، زمینهای بکری وجود دارد که در آن مردم سعی می کنند در هماهنگی با طبیعت زندگی کنند. در این بخش از رشته برنامه های زندگی روسی خبرنگار خبرنگاران به این ناحیه دور دست رفته است.

15 مرداد 1400

فناوری لیزر چگونه کیفیت ساخت قطعه را ارتقا می دهد

فناوری لیزر از ظرافت بالایی برخوردار است و به فرآیندی پرکاربرد در بخش های گوناگون زندگی تبدیل شده، به طوری که هر روز بر کاربردهای صنعتی و هنری اش افزوده می گردد.

10 مرداد 1400

دبیر علمی وبینار بین المللی ادبیات در روزگار کرونا منصوب شد

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، در متن حکم ایوب دهقانکار، مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، خطاب به حمیدرضا نمازی آمده است:

6 مرداد 1400

7 ماده غذایی اصلی که می توانند باعث آکنه شوند

آکنه یکی از مسائل رایج پوستی است که تقریبا 10 درصد از جمعیت کل جهان با آن درگیر هستند. یکی از مهم ترین دلایل ایجاد آکنه، سبک زندگی افراد و رژیم غذایی است. خوردن بعضی غذاها، احتمال ایجاد آکنه را افزایش می دهد. با خبرنگاران مگ همراه باشید تا تعدادی از این...

3 مرداد 1400

کوبا، اثربخشی واکسن کرونای آبدالا را بیش از 92 درصد گفت

مقامات بهداشتی در کوبا گفته اند: واکسن کرونا موسوم به آبدالا که ساخته محققان علوم پزشکی در این کشور است پس از تزریق سه دُز، بیش از 92.28 درصد مصونیت ایجاد می کند.

1 مرداد 1400

تکنولوژی و عرصه زنانه، آیا تکنولوژی دارای سوگیری های جنسیتی است؟

به گزارش خبرنگاران: مواجهه فمینیسم با تکنولوژی کتابی است به قلم جودی وایسمن که با ترجمه نوشین شاهنده و به همت انتشارات کرگدن وارد بازار نشر شده است. همانطور که از نام کتاب برمی آید رابطه فمینیسم و تکنولوژی در این پژوهش مورد توجه جودی وایسمن بوده است.

30 تیر 1400

وبینار تخصصی UNWTO با موضوع سنجش رضایت محلی ساکنان از گردشگری در دوران کرونا

سازمان جهانی گردشگری قصد دارد وبیناری با موضوع سنجش رضایت محلی ساکنان از گردشگری در دوران کرونا برگزار کند. رفاه جوامع میزبان هنگام سنجش تأثیر گردشگری در سطح مقصد بسیار مهم است. جوامع می توانند از طریق ایجاد مشاغل، افزایش فعالیت های اقتصادی و بهبود...

29 تیر 1400
تعداد: (150)